10 порад, як розвивати кар’єру на ремоуті

Ремоут не означає, що вам потрібно ізолюватися від корпоративного життя, спілкування з колегами й працювати, не встаючи з ліжка. Насправді віддалена робота має свої переваги, зокрема, дозволяє мати більше вільного часу, який можна використовувати для розвитку своєї кар’єри та навичок. Варіантами, на що варто витрачати зекономлені години, щоб просувати свою кар’єру і професійно розвиватися, ділиться HR та консультантка з питань кар’єри та бренду Катерина Куськал.

1. Розвивайте сторонній проєкт


Робота над проєктом поза основним місцем роботи дає можливість спробувати щось інше, проявити творчість і креатив, навчитися нового. Ваш проєкт не завжди мусить приносити дохід, він може збагатити вас досвідом, знайомствами, навичками.

Наприклад, ведення блогу допоможе опанувати не лише основи сторітелінгу та мистецтво влучних заголовків, а й навчитися дизайну, фотографії та створенню привабливого контенту. Просуваючи блог, ви також зможете завести нові знайомства, прокачати особистий бренд та додати ваги своєму резюме, профілям в LinkedIn чи Facebook. Така діяльність також навчає керувати проєктом і планувати активності. 


2. Займайтеся волонтерством


Волонтерство допомагає знайти сенс у власній діяльності, якщо рутинна робота не забезпечує його. Також волонтерство може допомогти пізнати нову сферу, здобути необхідний досвід і навички, розширити коло знайомств. І навіть — отримати нову роботу. Найголовніше — знайти діяльність та організацію, що відповідають вашим цінностям. Волонтерство може бути як одноразовим, так і довготривалим. До волонтерської діяльності також можна долучатися віртуально і не обмежуватися географічним розташуванням, якщо добре володієте іноземною мовою.


3. Знайдіть ментора

 


Протягом кар’єрного шляху виникає безліч запитань, відповіді на які найкраще знають професіонали, що вже пройшли ці етапи. Такі люди можуть стати вашими менторами та спростити ваш шлях до успіху.

Щоб обрати ментора, ви повинні чітко розуміти, спеціаліст з якими навичками та досвідом вам потрібен, якої саме допомоги ви потребуєте, для яких цілей вам потрібна менторська підтримка. Не варто націлюватися на зірок та так званих лідерів думок у вашій галузі. Зазвичай вони не мають достатньо часу, щоб якісно проводити з вами сесії. Натомість придивіться до спеціалістів, які на два чи три роки попереду у кар’єрному розвитку. Найкраще просити про менторство знайомих з вашої власної мережі контактів, які розділяють ваші цінності та погляди на професійні питання.


4. Будуйте особистий бренд


Те, як ви себе просуваєте та позиціонуєте у мережі, і є вашим персональним брендом. Побудова персонального бренду дає змогу підкреслити ваші сильні сторони, розповісти про ваші досвід, знання та навички. За його допомогою ви заочно формуєте довіру до себе як до професіонала, навіть якщо люди, зокрема потенційні клієнти, не мали змоги з вами познайомитися в реальному житті.

 

Особистий бренд неможливо побудувати за тиждень чи два — це результат довготривалої та безперервної роботи. Варто бути готовим до того, що вам доведеться освоїти декілька інструментів для створення різноманітного контенту та навчитися вміло комунікувати зі своєю аудиторією. 

5. Приєднайтеся до професійної спільноти


Не важливо, змінюєте ви кар’єру чи розвиваєте, професійні спільноти можуть збагатити вас новими знайомствами, цінними порадами, стати для вас джерелом корисних навчальних можливостей на кшталт актуальних тренінгів та вебінарів. Вони можуть стати у пригоді при прийнятті важливих рішень, оскільки ви можете запитати у колег по спільноті, як подібні рішення відобразилися на діяльності їхніх компаній. Спільноти також можуть виконувати роль групи професійної підтримки. А для початківців — стати джерелом інформації про вакансії у сфері та чесних відгуків про компанії. 


6. Займайтеся нетворкінгом

 


Нетворкінг — це ваша власноруч створена професійна мережа, корисні знайомства у вашій та інших сферах. Найпоширеніший інструмент для нетворкінгу у сучасному світі — LinkedIn. Також розширювати коло професійних знайомств можна на різноманітних офлайн та онлайн-івентах: конференціях, виставках, вебінарах.

Грамотний нетворкінг відкриває величезну кількість кар’єрних можливостей: від пошуку роботи для себе до пошуку кандидатів на ваші власні проєкти. Найголовніше — не просто обмінятися з цікавою вам людиною візитками чи контактами, а саме встановити відносини. Намагайтеся не лише вітати ваших знайомих зі святами, але й діліться з ними своїми кар’єрними змінами, корисними інсайтами, власним досвідом.


7. Просіть фідбеки


Ми звикли отримувати фідбек, коли щось трапляється, водночас ми упускаємо можливості отримати його під час щоденної діяльності. Багато людей також уникають прохань про фідбек, тому що не хочуть почути про свої слабкі сторони або негативні якості. Насправді зворотний зв’язок не завжди є критикою, хоча людський мозок звик сприймати його саме таким тригерним шляхом.

 

Коли ви отримуєте реальний погляд зі сторони на свою діяльність, ви краще розумієте, куди рухатися та який план розвитку обрати. Тому просіть людей, з якими співпрацюєте, надавати вам зворотний зв’язок. Варто лише бути конкретними у запиті, чітко визначаючи, щодо чого саме вам важливо отримати відгук. Також я рекомендую спочатку навчитися отримувати фідбек, а вже потім практикувати його надання іншим.

8. Вивчайте іноземні мови

Знання іноземної мови є важливим при працевлаштуванні, зокрема відкриває для вас можливість працювати в інших країнах. Також воно робить вас більш цінним працівником в очах роботодавця, адже ви можете вести перемовини із клієнтами та партнерами з інших регіонів, залучатися до ширшого кола процесів у компанії. Це своєю чергою сприяє вашому кар’єрному розвитку та дає змогу розраховувати на вищу зарплатню.

Також вивчення іноземної мови допомагає розвивати креативність, генерувати нові ідеї, а також краще розуміти свою рідну мову.


9. Постійно навчайтеся


Якщо ви прагнете розвитку, отже — маєте навчатися. Мова в цьому випадку може йти як про формальну освіту, що передбачає навчання у виші чи на курсах, так і самостійне освоєння навичок. Також ідея безперервного навчання не обов’язково передбачає поглиблення професійних знань, ви можете також прокачуватися в будь-яких цікавих для вас напрямках, наприклад, освоїти новий вид спорту або навчитися грати на музичному інструменті. Найважливіше, що безперервне навчання збільшує вашу впевненість, гнучкість та креативність. Натомість воно вимагає вашої проактивності. Окресліть свої цілі та побудуйте план їх досягнення. Продумайте, які ресурси будуть вам корисні у навчанні, та прийміть рішення діяти й рухатися за планом.

10. Ходіть на співбесіди

 


Періодично відгукуйтеся на релевантні вакансії та проходьте співбесіди, щоб тримати себе у тонусі. Підготовка до співбесіди та її проходження — це системний процес, який дає змогу прокачати багато скілів та поглибити свої знання про ринок праці, тенденції, галузі та компанії. Він вимагає створення якісного резюме, вміння відповісти на запити та очікування роботодавців, навичок самопрезентації і вирішення різних ситуаційних кейсів. Проходячи співбесіди, ви вчитеся не лише правильно відповідати на запитання, але і ставити запитання, які допоможуть зрозуміти більше про діяльність команди, про цінності організації, про важливі завдання на позиції. А завдяки відгуку від роботодавця після співбесіди, ви можете зрозуміти, над якими прогалинами у навичках чи досвіді варто попрацювати. Загалом чим більше ви проходите співбесід, тим впевненіше почуваєтеся. Співбесіди — це також можливість побудувати нетворкінг і знайти нові кар’єрні можливості.
Джерело: https://happymonday.ua/10-porad-yak-rozvyvaty-karyeru-na-remouti

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад